مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره آوین
Avin Counseling and Psychology Center
ترجمهٔ کتاب "Parenting with Theraplay" تحت عنوان "فرزندپروری به شیوهٔ تِراپلِی" با مشارکت آوین منتشر شد
چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
این کتاب بر اساس رویکرد تِراپلِی توسط ویوین نوریس و هلن رادول نوشته شده است و می کوشد تا به والدین بیاموزد که چگونه میتوانند از طریق روشهای بازیگون و بسیار ساده با فرزند خود پیوندی عمیق ایجاد کرده و دلبستگی ایمن را در او افزایش دهند. این کتاب توسط روانشناسان عزیز، سرکار خانم تارا منصوری، سرکار خانم پریسا رنجگر و جناب آقای بهنود بهمنش، به زبانی شیوا و قابل فهم ترجمه شده است.
.
طبق نظر والدینی که از رویکرد تِراپلِی استفاده می کنند، این رویکرد، شیوۀ والدینی آنها را به‌کلی تغییر داده است. گویی روشی از «بودن» در زندگی روزمره را آموخته‌اند.
بسیاری می‌گویند فکر نمی‌کردند اوضاعشان (فقط از طریق بازی) بهبود یابد و اگرچه از نحوه عملکرد آن سر در نمی‌آورند، اما کارساز بودن آن را لمس کرده‌اند. به‌عنوان مثال، والدی می‌گفت: «درک این مسئله که چرا بازی‌هایی چنین ساده و پیش پا افتاده می‌توانند مفید باشند بسیار سخت است، اما واقعاً موثرند.»
.
در پیشگفتاری که خانم دکتر خدیجه ابوالمعالی، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن، برای این کتاب نوشته اند چنین آمده است؛
.
تِراپلِی از اوان کودکی کاربرد دارد و با تمرکز بر شرایط اینجا و اکنون، امکان دستیابی به یک زندگی شاد و ایمن را برای کودک فراهم میکند. به کارگیری صحیح این روش نه تنها بهزیستی روانشناختی را برای کودکان به ارمغان می آورد، بلکه به عنوان یک روش درمانی برای کاهش اضطراب، افسردگی و مشکلات رفتاری کودکان تلقی میشود. تِراپلِی جو عاطفی- اجتماعی خانواده را شاد کرده و به والدین این امکان را میدهد که والدگری لذتبخشی را تجربه کنند.
.
همچنین چند تن از اساتید برجسته این حوزه درباره این کتاب اینگونه گفته اند؛
.
شفابخشی رویکرد تِراپلِی در رابطۀ مثبتی است که بین کودک و بزرگسالِ مراقب او ایجاد می‌کند. این کتاب فقط برای خواندن نیست، بلکه کتابی برای بکاربستن است که آرامش و شادیِ خانوادگی را به شما پاداش می‌دهد.
- از پیشگفتار فلیس بوث، هم‌بنیان‌گذار تِراپلِی

.
اگر در مورد اهمیت زمان‌های جادوییِ بازی با کودکتان شک دارید یا آن را فراموش کرده‌اید، این کتاب آنچه نیاز دارید را به شما یادآوری خواهد کرد.
- دکتر دنیل هیوز، بنیان‌گذار روان‌درمانی رشدی دونفره
.
نوشته‌ای یاری‌رسان، دوستانه و کاربردی، که هرگز احساس نیاز به ابر-والد بودن را در شما ایجاد نخواهد کرد.
- سالی داناوان، مؤلف «راهنمایی غیررسمی به فرزندپروری در فرزندخواندگی»
.
برای تهیه این کتاب میتوانید از طریق شماره تماس آوین ٠٢١٨٨٨٨٨٣٧٣ و یا اینستاگرام و یا واتزآپ آوین ٠٩١٢٣۵۴٩١۵١ با ما در تماس باشید. امکان ارسال از طریق پست در داخل و خارج از کشور وجود دارد.
خانه |تازه ها | دانستنی های روانشناسی | کارگاه های آموزشی | صحبت با مشاور | آزمون های روانشناسی | درباره ما | تماس با ما | En| FAQ